Pieteikties konsultācijai
Pieteikties konsultācijai
Pieteikties konsultācijai

Priekšrocības

CyberKnife vēža ārstēšanas tehnoloģija pacientiem sniedz vairākas priekšrocības: iespējams izārstēt neoperējamus audzējus, procedūra ir nesāpīga, ārstēšanas notiek ambulatori, lielākajai daļai pacientu praktiski nav komplikāciju, tiek nodrošināta maksimāli komfortabla sajūta procedūras laikā. Metode ir īpaši piemērota arī tādu audzēju ārstēšanai, kas atrodas grūti pieejamās vietās, piemēram, galvas un muguras smadzenēs, kustīgajos orgānos un citur. Tehnoloģijas precizitāte ļauj ārstēt audzējus, kas iepriekš tika uzskatīti par neoperējamiem to novietojuma vai citu īpašību dēļ.

Galvenie ieguvumi

Augsta efektivitāte

Jau vairāk kā 15 gadus pierādīts, ka CyberKnife radiokirurģiijas metodes ilgtermiņa efektivitāte līdzvērtīga invazīvai ķirurģiskai operācijai. Labdabīgu galvas audzēju gadījumā audzēja augšana tiek pilnībā apturēta 98% gadījumu, bet 2 gadu laikā pēc veiktās radioķiruģijas procedūras 80% gadījumu tiek konstatēta audzēja masas sarukšana par 20-25%.  Ārstējot primāru zema vai vidēja riska prostatas vēzi ar CyberKnife, slimības pazīmju atjaunošanos konstatē ne vairāk kā 3 pacientiem no simta 5 gadus pēc terapijas.  Ārstējot citur lokalizētu audzēju metastāstezes galvā, mugurkaulā, plaušās, aknās, kā arī mīkstajos audos tiek konstatēta apstarotā perēkļa izzušana 80-98% gadījumu jau 3 mēnešu laikā pēc veiktās CyberKnife radioķirurģijas. Lai noskaidrotu CyberKnife radioķirurģijas metodes efektivitāti Jūsu konkrētājā gadījumā, lūdzam jautāt mūsu klientu konsultantiem.

Pierādīti rezultāti

Robotizēta radioķirurģija ar CyberKnife ir efektīva, droša un klīniskajos pētījumos pierādīta metode - zināma vairāk kā 20 gadus. Prostatas vēža gadījumā sagaidāmie terapeitiskie rezultāti tiek balstīti uz kvalitatīviem klīniskajiem pētījumiem. Metodes efektivitāte pierādīta novērojot pacientus jau vairāk kā 8 gadus.  Ar CyberKnife ārstējot labdabīgus audzējus galvā sagaidāmie rezultāti balstās uz pētījumiem, kas veikti 10-12 gadus atpakaļ. Pētījumu rezultāti apliecina radioķirurģijas metodes augsto efektivitāti un drošību, kā rezultātā pasaulē arvien vairāk pacientu izvēlas radioķirurģiju par izvēlēs metodi neirinomu, meningiomu un hipofīzes adenomu ārstēšanai.

Nesāpīga procedūra

Ārstējot ar CyberKnife nav nepieciešama anestēzija, netiks veikti iegriezumi, nav asins zuduma, jo nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Pati CyberKnife radioķirurģijas procedūra ir pilnībā nesāpīga, notiek pie pilnas samaņas, maksimāli komfortablā veidā. 

Atsevisķos gadījumos, ja audzēja mezgli lokalizēti prostatā vai citos ķermeņa orgānos vai mīkstajos audos, lai nodrošinātu ļoti augstu apstarošanas precizitāti audzēja mezglu tuvumā tiek ievadīti speciāli zelta marķieri. Šī procedūra ir mazinvazīva un tiek veikta bez atsāpināšanas vai vietējā anestēzijā. Par to vai Jūsu konkrētājā situācijā nepieciešama marķieru ievadīšana Jums izskaidros mūsu klīnikas speciālisti.

Ārstē neoperējamus audzējus

Augstā CyberKnife tehnoloģijas precizitāte ļauj ārstēt audzējus, kas iepriekš tika uzskatīti par neoperējamiem to novietojuma vai citu īpašību dēļ. Ar CyberKnife iespējams ārstēt audzējus vai asinsvadu patoloģijas ar gadījumos, ja tās atrodas pie dzīvībai svarīgiem centriem - smadzeņu stumbra, muguras smadzenēm, nozīmīgiem nerviem un lielajiem asisnvadiem.

Saudzē veselos audus

CyberKnife procedūras laikā audzējam tiek pievadīts iznīcinošs starojums no vairāk kā 1500 leņķiem ar milimetra precizitāti, kas ļauj precīzi un efektīvi iedarbojas uz slimības skartajiem audiem, samazinot kaitējumu apkārtējiem - veselajiem audiem līdz minimumam.

Komfortabla sajūta procedūras laikā

CyberKnife procedūras laikā pacientu drošībai un metodes augstās precizitātes nodrošināšanai tiek izmantota viegla tīklveida maska galvai vai vakummaiss - ķermenim, kas ļauj brīvi elpot un kustēties. Salīdzinot ar citām radioķirurģijas metodēm CyberKnife pacientu fiksācija parasti nerada trauksmi vai klaustrofobiju. Ja nu tomēr Jūs nejūtaties komfortabli, lūdzu, informējot par to mūsu personālu. Mēs noteikti par Jums parūpēsimies.

Minimāls komplikāciju risks

Pēc ārstēšanas ar CyberKnife tiek novērots, ka pacientiem ir mazāk komplikāciju un augstāka dzīves kvalitāte nekā pēc ķirurģiskas ārstēšanas vai klasiskās staru terapijas.

Pielāgojas ķermeņa kustībām

CyberKnife sistēma procedūras laikā fiksē pat minimālas pacienta kustības un pielāgojas tām. Tādēļ pacients, kuram tiek veikta radioķiruģija plaušām var atslābināties un brīvi elpot, un nedomāt par procedūras norisi. CyberKnife sistēma pielāgosies elpošanas ritmam un paveiks visu darbu bez papildus piepūles no pacienta puses. 

Dodies mājās tajā pašā dienā

Radioķirurģija ar CyberKnife ir ambulatora ārstēšanas metode. Pēc procedūras veikšanas Jums nav jāpaliek slimnīcā, kā arī parasti nav nepieciešama pēcoperācijas rehabilitācija. Ja nu tomēr jūtat diskomfortu, lūdzu noteikti informējiet par to savu ārstējošo ārstu. Mēs darīsim visu, lai Jūs justos labi.

Īss kopējais ārstēšanās laiks

Pēc mūsu speciālistu atzinuma saņemšanas, pirms procedūras manipulācijām un procedūrai būs nepieciešamas kopumā tikai 1 līdz 2 nedēļas, kuru laikā nav jāuzturas klīnikā, bet pēc katras manipulācijas var doties mājās vai baudīt Siguldas piedāvātās atpūtas iespējas.

Izmaksu prognozējamība

Reālo slimības radīto izdevumu neprognozējamība, kas saistīta ar papildus diagnostiku, gaidīšanu rindā, neizpratni par ārsta honorāru, grūti prognozējamām pēcoperācijas aprūpes un rehabilitācijas izmaksām, kuras parasti netiek apmaksātas no valsts budžeta, var radīt stresu un neplānotus robus Jūsu budžetā. Mēs esam centušies izstrādāt mūsu pakalpojumu cenrādi, tā diagnostikas un terapijas izmaksas būtu saprotamas un viegli prognozējamas. Ja Jums tomēr rodas jautājums par iespējāmām izmaksām Jūsu gadījumā, lūdzu jautājiet to mūsu klientu konsultantiem šeit.

Šeit Jūs varat uzzināt vairāk informācijas (angļu valodā) par priekšrocībām ko piedāvā CyberKnife dažādu lokalizāciju audzēju un citu patoloģiju ārstēšanā: www.cyberknife.com.

Mūsu speciālisti

Māris Mežeckis
Dr. Māris Mežeckis

2021 - © Consilium Veritas