Kā notiek vēža ārstēšana ar CyberKnife®M6?
Jūs varat pietiekties pie mūsu speciālistiem uz konsultāciju klātienē, zvanot pa tālruni 20270077.
Ja vēlaties saņemt attālinātu bezmaksas konsultāciju, lūdzam iesūtīt savas slimības vēsturi un jaunākos izmeklējumu rezultātus, izmantojot tīmekļa vietnes kontaktu formu vai datu ievades formu.datu ievades formu.
Lai pieņemtu lēmumu par piemērotāko ārstēšanu, Jums var tikt nozīmēti papildus diagnostiskie izmeklējumi. To, kādi izmeklējumi būs nepieciešami, konsultācijas laikā Jums norādīs ārsts radiologs. Visbiežāk pacientiem papildus nepieciešams veikt datortomogrāfijas vai magnētiskās rezonanses izmeklējumu, retāk – pozitronu emisijas tomogrāfiju.
Tikai pēc pilnīgas situācijas novērtēšanas, mūsu speciālisti Jums nozīmēs tālāko ārstēšanu, izmantojot CyberKnife kā atsevišķu ārstēšanas metodi vai kombinējot to ar citām ārstēšanas metodēm.
Siguldas slimnīcā, esam izveidojuši multidisciplinārus ārstu speciālistu konsīlijus, kas pieņem lēmumus par potenciāli labāko terapiju konkrētajā situācijā.
Piemēram, centrālās nervu sistēmas (CNS) vēža, kā arī krūts vēža , prostatas vēža, melanomas, nieru vēža un citur lokalizētu audzēju metastāžu gadījumā konsīlijos piedalās neirologs, neiroķirurgs, radiologs diagnosts, radiologs terapeits un onkologs ķīmijterapeits, bet primāra prostatas vēža un nieru vēža gadījumā tiek organizēts ārstu konsīlijs, kurā piedalās urologs, radiologs terapeits un onkologs ķīmijterapeits.
Šāda pieeja, nodrošina visu iespējamo, alternatīvo ārstēšanas metožu izvērtējumu konkrētā pacienta gadījumā un ļauj nodrošināt augstu ārstēšanas kvalitāti katrā situācijā, kad ir nepieciešama radioķirurģija, vai arī, ja tā jākombinē ar citām ārstēšanas metodēm.
Datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses topometrija tiek veikta terapijas plāna sagatavošanai. Ja pirms topometrijas būs nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās, Jūs par to informēs radiologa asistents.
Ikvienam pacientam pirms datortomogrāfijas topometrijas tiek izveidoti individuālie imobilizācijas līdzekļi , kas palīdz ieobežot kustības terapijas laikā:
• ja radioķirurģiskā ārstēšana nepieciešama galvai, tad tiek izveidota individuāla sejas formai atbilstoša termoplastiskā maska;
• ja radioķirurģiskā ārstēšana nepieciešama kādai citai ķermeņa daļai vai orgānam, tiek izveidots ķermeņa formai atbilstošs vakummaiss.
Pēc imobilizācijas līdzekļu izveidošanas pacientiem tiek veikts datortomorāfijas (DT) izmeklējums terapijai paredzētajā pozīcijā.
Topometrijas ietvaros bieži tiek veikts arī 3 teslu magnētiskās rezonanses izmeklējums, kas nepieciešams, lai iegūtu maksimāli augstas izškirtspējas attēlus ar skaidri saskatāmām orgānu un audzēja kontūrām. Izmeklējums tiek veikts pēc noteiktiem parametriem jeb izmantojot īpaši sagatavotu CyberKnife protokolu.
Atsevišķiem pacientiem, radioķirurģijas precizitātes paaugstināšanai, pirms topometrijas ir nepieciešama zelta marķieru implantācija prostatā vai citur ķermeņa mīkstajos audos. Marķieru implantācija ir minimāli invazīva procedūra, ko veic urologs, torakālais vai apdominālais ķirurgs un asistē radiologs-terapeits
Ja pirms marķieru implantācijas būs nepieciešama īpaša sagatavošanās (asins analīžu nodošana, urīnpūšļa un zarnu trakta sagatavošana) radiologa asistents par to informēs iepriekš.
Individuālā terapijas plāna sagatavošana sevī ietver mērķa apjoma un kritisko blakusorgānu apzīmēšanu, radioķirurģijas individuāla plāna aprēķinus un plāna dozimetriskās pārbaudes. Radioķirurģijas plānošana tiek nodrošināta, izmantojot specializēto stereotaktiskās radioķirurģijas datorizēto plānošanas sistēmu MultiPlan®.
Kopējais radioķirurģijas plānu sagatavošanas un pārbaudes laiks katram pacientam ir atšķirīgs, jo tiek veidots, izmantojot iepriekš veikto izmeklējumu (datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses, PET) attēlus. Plāna sastādīšana var aizņemt 1-5 dienas.
Katras procedūras laikā pacients tiek pozicionēts uz terapijas galda, izmantojot individuālos imobilizācijas līdzekļus, kas tika izveidoti pirms topometrijas datortomogrāfijas. Ķermeņa pozīcijas korekcijai izmanoto procedūru telpā esošās rentgenattēlošanas sistēmas attēlus. Pēc pacienta ķermeņa pozīcijas verifikācijas tiek realizēta jonizējošā starojuma dozas piegāde atbilstoši individuālajam radioķirurģijas plānam.
Procedūras laikā pacienta vienīgais uzdevums ir atslābināties un gulēt pēc iespējas mierīgi. Terapijas laikā nav nekādu nepatīkamu sajūtu - neko neko "necepina" vai "nesvilina".
Radioķirurģijas ārstēšanas kurss ar sistēmu CyberKnife parasti notiek darba dienās un ir ambulatora ārstēšanas metode. Pēc procedūras, Jūs tajā pašā dienā varēsiet doties mājās.
Atkarībā no Jūsu diagnozes, ārstēšana tiek realizēta 1-5 frakcijās jeb seansos. Viena terapijas seansa ilgums parasti ir aptuveni 1 stunda, kopējais klīnikā pavadītais laiks līdz 2 stundām.
Terapijas noslēgumā ārstējošais ārsts Jums sagatavo slēdzienu ar rekomendācijām pirmajiem trīs mēnešiem pēc terapijas, kā arī informāciju par iespējamām blakusparādībām.
Ja ārstēšanu iespējams realizēt 1 frakcijas jeb seansa ietvaros, tad to parasti veic pirmdienās vai piektdienās, ja nepieciešamas 3 un vairāk frakcijas, tad terapiju parasti uzsāk pirmdienā un pabeidz līdz nedēļas beigām
Tālāk - aktīva dzīves baudīšana bez būtiskiem ierobežojumiem.