Pieteikties konsultācijai
Pieteikties konsultācijai
Pieteikties konsultācijai

Prostatas vēzis

Vīriešiem, kuriem ir diagnosticēts prostatas vēzis, šodien ir pieejamas vairākas efektīvas ārstēšanas iespējas. Pareizās ārstniecības metodes izvēle ir atkarīga no katras individuālās situācijas. Lai nozīmētu Jums efektīvāko un drošāko prostatas vēža ārstēšanas metodi mūsu speciālistiem jāizvērtē slimības stadija un izplatība, audzēja agresivitātes pakāpe, iepriekš veiktā izmeklēšana un ārstēšana.

Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā prostatas vēža ārstēšanu ar jaunākās paaudzes robotu CyberKnife M6. Ar radioķirurģijas metodi prostatas vēzi ārstē bez griezumiem, anestēzijas un asins zudumiem.

Robotizēta radioķirurģija ar CyberKnife jeb hipofrakcionēta staru terapija ir atzīta par efektīvāko, drošāko un dzīves kvalitāti vismazāk ietekmējošo zema vai vidēja riska primāra prostatas vēža ārstēšanas metodi pacientiem ar prostatas vēzi I un II stadijā. Līdz 2018. gadam pasaulē vairāk 20 000 pacientu saņēmuši ārstešanu ar Cyberknife.

Šī metode ir rekomendējama pacientiem, kuriem nav piemērota ķirurģiska ārstēšana vai arī gadījumus, kad ķirurģiskās ārstēšanas blakusparādības var būtiski ietekmēt vīrieša dzīves kvalitāti. Metodes 10 gadu pielietošanas rezultāti uzrāda līdzvērtīgu efektivitāti, salīdzinot ar ķirurģisku ārstēšanu un labāku efektivitāti salīdzinot ar klasisko apstarošanu. Robotizēta radioķirurģija ar CyberKnife iespējams pielietot audzējiem arī III un IV stadijā. Ja prostatas vēzis atklāts brīdī, kad tas jau izplatījies ārpus prostatas kapsulas, robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar klasiskām ārstēšanas metodēm gan ar ķirurģisku ārstēšanu, gan ar ārējo staru terapiju. Iepriekš ārstēta prostatas vēža gadījumā, ja tiek konstatēts recidīvs vai atsevišķas metastāzes kaulos, mīkstajos audos vai citur, robotizēta radioķirurģija nodrošina augstu lokālā recidīva kontroli un dod iespēju attālināt hormonus aizvietojošās terapijas uzsākšanu un pagarināt bezsimptomu dzīvildzi.

Prostatas vēža ārstēšana

Priekšrocības prostatas vēža ārstēšanai ar CyberKnife radioķirurģijas robotu

Augsta efektivitāte un drošība

Robotizēta radioķirurģija ar CyberKnife M6 ir efektīva, droša un klīniskajos pētījumos pierādīta metode - zināma vairāk kā 10 gadus. Līdz 2015. gadam visā pasaulē vairāk kā 15 000 prostatas vēža pacientu saņēmuši ārstēšanu ar CyberKnife, bet 2016. gadā vien jau aptuveni 9000 pacientu. Ik katru gadu ārstēto pacientu skaits strauji pieaug.

Pierādīti rezultāti

Sagaidāmie terapeitiskie rezultāti tiek balstīti uz kvalitatīviem klīniskajiem pētījumiem, efektivitāte pierādīta novērojot pacientus jau vairāk kā 8 gadus.

Viegla un vidēja riska primāra prostatas vēža pacientiem 97% gadījumu pēc ārstēšanas ar CyberKnife nākamo 5 gadu laikā slimības simptomi neatgriežas, pēc terapijas nav nepieciešama ilgtoša atlabšana un rehabilitācija, blakusparādības nav biežāk kā 2% gadījumu un tās parasti ir vieglas un pārejošas. Potence tiek ietekmēta minimāli, faktiski ne vairāk kā normālā novecošanās gadījumā.

Augsta riska primāra prostatas vēža pacientiem, lai sasniegtu līdzīgus efektivitātes rādītājus jāizslēdz audzēja izplatīšanās risks pārējā ķermeni, pirms terapijas jāveic papildus diagnostiku.

Nesāpīga procedūra

Prostatas vēzis tiek iznīcināts bez ķirurģiskas iejaukšanās, bez sāpēm, bez rehabilitācijas nepieciešamības un ar milimetra precizitāti. Tehnoloģija nodrošina maksimālu cilvēciskās kļūdas riska novēršanu  un minimālas blakusparādības.

Iespējams kombinēt ar klasikām terapijas metodēm

Ja prostatas vēzis atklāts brīdī, kad tas jau izplatījies ārpus prostatas kapsulas, robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar klasiskām ārstēšanas metodēm.

Iepriekš ārstēta prostatas vēža gadījumā, ja tiek konstatēts recidīvs vai atsevišķas metastāzes kaulos, mīkstajos audos vai citur, robotizēta radioķirurģija nodrošina augstu lokālā recidīva kontroli un dod iespēju attālināt hormonus aizvietojošās terapijas uzsākšanu un pagarināt bezsimptomu dzīvildzi.

Nodrošina augstu dzīves kvalitāti pēc ārstēšanas

Prostatas vēža ārstēšana ar CyberKnife pacientam garantē labākas sajūtas, jo iznīcina audzēju ērtā un efektīvā veidā, neietekmējot dzīves kvalitāti pēc ārstēšanās.

Šī metode minimāli ietekmē potenci un vīrieša pašlepnumu, ļaujot izvairīties no klasiskās terapijas sekām un blakusparādībām - potences zuduma, urīna noplūdēm u.c.

Palīdz atgūt sirsdmieru un pārliecību, nodrošinot to, ka prostatas vēzis ir izārstēts.

Izmaksu prognozējamība

Reālo slimības radīto izdevumu neprognozējamība, kas saistīta ar papildus diagnostiku, gaidīšanu rindā, neizpratni par ārsta honorāru, grūti prognozējamām pēcoperācijas aprūpes un rehabilitācijas izmaksām, kuras parasti netiek apmaksātas no valsts budžeta, var radīt stresu un neplānotus robus Jūsu budžetā. Mēs esam centušies izstrādāt mūsu pakalpojumu cenrādi tā, lai diagnostikas un terapijas izmaksas būtu saprotamas un viegli prognozējamas. Ja Jums tomēr rodas jautājums par iespējāmām izmaksām Jūsu gadījumā, lūdzu jautājiet to mūsu klientu konsultantiem. Šeit iespējams iepazīties ar mūsu klīnikas pakalpojumu cenrādi.

Prostatas vēža ārstēšana ar CyberKnife® M6. Soli pa solim.

Kā mēs varam palīdzēt prostatas vēža gadījumā?

  • mūsu komandā darbojas augsti kvalificēti speciālisti (urologs, radiologs - diagnosts, radiologs - terapeits, onkologs- kīmijterapeits), kas savu profesionālo dzīvi veltījuši prostatas vēža ārstēšanai;
  • katrs individuālais gadījums tiek izvērtēts speciālistu komandā - ārstu speciālistu konsīlija ietvaros;
  • mūsu klientiem ir pieejamas gan klasiskās (PSA tests, biopsija, DRI, kaulu scintigrāfija, DT, MRI), gan modernākās prostatas vēža diagnostikas metodes, kā, piemēram (tēmēta biopsija, 3T MRI, PET/CT ar 68GaPSMA);
  • mūsu speciālisti perfekti pārzin klasiskās prostatas vēža ārstēšanas metodes un uzkrājuši vairāk kā desmit gadu pieredzi, ārstējot ar tām;
  • pēc Radioķiruģijas centra izveidošanas, mūsu speciālisti īpaši specializējušies jaunāko medicīnas tehnoloģiju apguvē un realizēšanā, tai skaitā prostatas vēža ārstēšanā, izmantojot modernākās diagnostikas un ārstēšanas metodes ;
  • mūsu klīnikā pieejama pasaulē modernākā neinvazīva prostatas vēža ārstēšanas metode ar Cyberknife®M6 robotizēto radioķirurģijas sistēmu;
  • mūsu speciālisti strādā atbilstoši profesionālo asociāciju vadlīnijām, papildus izmantojot  jaunāko klīnisko pētījumu un Eiropas vadošo klīniku speciālistu pieredzi, pēc īpaši izstrādāta prostatas vēža ārstēšanas protokola;
  • mūsu speciālistu galvenais uzdevums piedāvāt Jūsu gadījumam atbilstošāko diagnostikas un ārstēšanas metodi

Jautājiet un mūsu speciālisti Jums palīdzes izprast Jūsu situāciju un piemeklēt labāko risinājumu atbilstoši Jūsu gadījumam.

Prostatas vēža ārstēšanas process

Pacientu atsauksmes un ārstēšanas rezultāti

Kā notiek prostatas vēža ārstēšana ar CyberKnife

Pirmais solis: Konsultācija un ārstēšanas iespēju izvērtēšana

Lai novērtētu efektivitāti galvas audzēju ārstēšanai ar CyberKnife® M6 sistēmu, iespējams veikt bezmaksas individuālu pacienta online konsultāciju ar iepriekšējo slimības vēstures datu izvērtēšanu.
Lai pieteiktos šai konsultācijai, lūdzu nosūtiet datus izmantojot tīmekļa vietnes kontaktu formu un datu ielādes formu šeit.
Dati, kas būtu nepieciešami, lai sākotnēji novērtētu ārstēšanas iespējas:
• prostatas audzēja biopsijas morfoloģiskās analīzes apraksts;
• PSA (prostatas specifiskā antigēna) līmenis pirms biopsijas veikšanas un dinamikā, ja ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši pēc biopsijas veikšanas;
• magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējums ar aprakstu un pieejas kodu izmeklējumam datu bāzē vai izmeklējuma attēli DICOM formātā CD vai ielādēti datu augšupielādes sistēmā klīnikas mājas lapā (vēlams ne vecākus kā 4 nedēļas).

Konsultācija.
Konsultācijā tiek izskaidrotas iespējamās terapijas taktikas, iespējamās balkusparādības un terapijas norise. Tiek demonstrēti un izskaidroti iepriekšējo analīžu un diagnostiskās radioloģijas attēlu dati.

Konsīlijs.
Katra pacienta ārstēšanas taktika atbilstoši Ārstniecības likumam tiek izskatīta multi-disciplinārā konsīlijā piedaloties urologam, radiologam-terapeitam un onkologam-ķīmijterapeitam. Ārstējošais ārsts konsīlija dalībniekiem prezentē pacienta medicīniskos datus. Nepieciešamības gadījumā pacients tiek aicinātrs personīgi ierasties uz konsīliju, lai nepastarpināti parrunātu ar konsīlija dalībniekiem dažādus ārstēšanas aspektus.

Otrais solis: Sagatavošana
Trešais solis: Pacienta imobilizācija procedūras veikšanai
Ceturtais solis: Individuālā terapijas plāna sastādīšana
Piektais solis: Radioķirurģijas procedūra ar CyberKnife®
Sestais solis: Ārstēšanas pabeigšana

Radioķirurģijas centra Sigulda speciālisti

2021 - © Consilium Veritas