Ārstēšanas rezultāti

Labdabīgi audzēji un citas patoloģijas galvā

Mani varēja glābt tikai robots

Diagnoze: Galvaskausa pamatnes meningioma.

Georgs (63 gadi), uzņēmuma direktors (pacienta vārds ir mainīts):

“Pēkšņi no rītiem man sāka parādīties galvas reiboņi, metās tumšs gar acīm un viss mazliet it kā dubultojās. Ārsts nozīmēja izmeklējumus, un magnētiskajā rezonansē galvā atklājās meningioma – labdabīgs audzējs, kas aug no smadzeņu apvalka šūnām. Kad nokļuvu pie profesora neiroķirurga Igora Aksika, biju morāli gatavs tam, ka audzēju man izoperēs.  Taču profesors grozīja galvu un teica, ka operēt nevar, jo ir pārāk liels risks – meningioma atrodas ļoti tuvu smadzeņu stumbram. Dakteris izstāstīja, ka Siguldā plāno atvērt radioķirurģijas centru, lai pagaidu un braucu ārstēties turp. Bija arī alternatīva tādu pašu procedūru ar tā dēvēto kibernazi veikt Vācijā.  Izlēmu, ka labāk tomēr ārstēšos tepat Latvijā. Gaidīju divus mēnešus un biju viens no pirmajiem Siguldas Radioķirurģijas centra pacientiem.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Pacientam tika konstatēta meningioma galvaskausa pamatnē clivus rajonā. Šī vieta skaitās viena no visbīstamākajām un vissarežģītākajām galvaskausa daļām ķirurģisko operāciju gadījumā. Ņemot vērā audzēja izmēru un novietojumu līdzās svarīgiem nerviem un galvas smadzeņu asinsvadu struktūrām, tika piedāvāta radioķirurģiska ārstēšana ar CyberKnife robotu 3 seansos. Pacienta ārstēšana ar radioķirurģiju noritēja bez sarežģījumiem.

Pēc manipulācijas veikšanas ar CyberKnife pacienta pašsajūta pamazām uzlabojās. Veicot kontroles MR izmeklējumu pusotru gadu pēc radioķirurģijas procedūras ar CyberKnife, bija konstatējams audzēja samazinājums par 15%. Šobrīd pacienta stāvoklis ir labs.

Menigiomas ārstēšanas rezultāts pēc 2 gadiem

Meningiomas ārstēšanas process

Caurums galvā nebija jāgriež

Diagnoze: Kreisā dzirdes nerva neirinoma.

Astra, 59 gadi (pacienta vārds ir mainīts):

“Vispirms ausīs parādījās džinkstēšana. Izstaigāju visus dakterus, bet nekāda vaina netika atklāta. Kad konstatēju, ka ar vienu ausi skaņu dzirdu sliktāk nekā ar otru, atkal devos pie LOR speciālista, kas šoreiz rekomendēja veikt magnētisko rezonansi galvai, un tika konstatēta labās puses dzirdes nerva neirinoma. Nonācu pie neiroķirurga, kurš man izstāstīja, ka, audzējam palielinoties, tiks nospiesti nervi, kas var izraisīt kustību traucējumus, sejas vienas puses noslīdēšanu, galvassāpes. Ārsts brīdināja arī par nopietnajām blaknēm, kas iespējamas, ja neirinomu operēs, un ieteica nākt uz operāciju tad, kad audzējs jau būs izaudzis tik liels, ka būs skaidrs – sliktāk būt man vairs nevar.  Doma, ka savā galvā audzēšu kaut ko nesaprotamu un gaidīšu, kas ar mani notiks, šķita biedējoša, un sāku meklēt, vai bez nogaidīšanas nepastāv vēl kādi citi varianti, citas ārstēšanas metodes.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Saistībā ar pacientes sūdzībām veiktā MR uzrādīja kreisā dzirdes nerva švannomu (neirinomu). Šāda veida un izmēra audzēju gadījumā radioķirurģija ir viena no standarta ārstēšanas metodēm. Ārstēšanas efektivitāte: 97-98%, komplikāciju, tostarp sejas nerva paralīzes iespēja ir mazāka par 1%. Šajā gadījumā pacientei bija viens radioķirurģijas seanss ar iekārtu CyberKnife.

12 mēnešu laikā pēc radioķirurģijas, paciente jutās apmierinoši, lai gan periodiski (1-2 reizes mēnesī) traucēja vispārējs vājums, dažreiz arī galvassāpes, jo īpaši laika apstākļu maiņas reizēs. Šos simptomus radīja audzēja šūnu bojāeja pēc radioķirurģijas un saistaudu savienojumu veidošanās. Šādu simptomu gadījumā parasti tiek nozīmēti pretsāpju preparāti un arī urīndzenoši līdzekļi, lai no organisma ātrāk izvadītu audzēja transformācijas produktus. 1 gadu pēc procedūras ar CyberKnifepacientam tika konstatēts dzirdes nerva neirinomas samazinājums par 2 mm diametrā. Galvassāpes pārgāja.

Neirinomas ārstēšanas rezultāts pēc 12 mēnešiem

Neirinomas ārstēšanas process

Domāju, ka pietiks ar operāciju, bet nekā

Diagnoze: Labā dzirdes nerva neirinoma. Stāvoklis pēc operācijas (2013. g.). Audzējs turpina augt (recidīvs).

Renārs (46 gadi), pārdošanas speciālists vairumtirdzniecības uzņēmumā (pacienta vārds ir mainīts):

"Man jau 2013. gada janvārī tika veikta operācija dzirdes nerva neirinomai, nepagāja ne trīs gadi un jau atkal gaidīju rindu atkārtotai operācijai, jo neirinoma bija ataugusi gandrīz tikpat liela kā pirms operācijas.  Bet tad sievas draudzene pastāstīja, ka Siguldā atvēries jauns Radioķirurģijas centrs, kur pieejama modernākā robotizētās radioķirurģijas iekārta Austrumeiropā CyberKnife. Pirmajā mirklī es pat nesapratu – kas tas tāds? Par ko viņa stāsta? Taču neiroķirurģs Universitātes slimnīcā viesa skaidrību, sakot – tā var būt mana vienīgā iespēja. Jo audzējs ir ieperinājies,  burtiski ieķēries trīs zaru nervā un kaulos galvaskausa pamatnē, līdz ar to pilnībā to izgriezt nevar un tas pēc laika atkal turpinās augt lielāks. Ja griezīs, var gadīties, ka puse sejas paliks nekustīga uz visiem laikiem. Negribas dzīvot ar savilktu seju un nejust mutē garšu. 

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Radioķirurģiju ar iekārtu CyberKnife var izmantot pēc ķirurģiskas iejaukšanās, ja audzējs nav likvidēts pilnībā, vai arī audzēja recidīva gadījumā.

Šajā situācijā pacientam vispirms tika daļēji likvidēta liela dzirdes nerva neirinoma. Parasti audzējus, kuru izmērs pārsniedz 4 cm, nevar ārstēt radioķirurģiski ar CyberKnife. 3 gadus pēc operācijas pacientam tika konstatēti audzēja atlikumi, liecinot par to, ka tas turpina augt. Pacientam rekomendēja 5 seansu radioķirurģiju ar CyberKnife. Pacienta ārstēšana noritēja labi. 12 mēnešus vēlāk tika konstatēts, ka audzējs vairs neturpina augt un pakāpeniski sarūk.

Neirinomas ārstēšanas rezultāts pēc 12 mēnešiem

Neirinomas ārstēšanas process

Otru insultu vairs negribu

Diagnoze: Arteriovenoza malformācija.

Agnese (30), strādā finanšu jomā Lietuvā (pacienta vārds ir mainīts):

"Ar insultu nonācu slimnīcā un man atklāja iedzimtu patoloģisku asinsvadu veidojumu - arteriovenozu malformāciju, kas tad arī bija par iemeslu insultam. Ārsti teica – ja negribu vēlreiz to piedzīvot, glābt mani var tikai ar radioķirurģijas metodi. Izstāstīja, ka šāda procedūra ir pieejama tepat kaimiņos, Latvijā, Siguldā, līdz ar to nekur tālu man nav jābrauc. Saprotams, ka es ilgi nedomāju.  2016. gada 27. aprīlī atbraucu uz konsultāciju un jau 29. aprīlī man šo procedūru veica.  Tas ir apbrīnojami – man bija tikai 40 minūtes jāpaguļ un viss. Nebija nekādas sliktas sajūtas, itin nekā. Siguldas slimnīcā izjutu profesionālu, saprotošu un laipnu attieksmi, man viss tika paskaidrots un izskaidrots. Te strādā brīnišķīgs personāls.  Braucu mājās un domāju – vai maz tas notika īstenībā (smejas)."

Ārsta komentārs

Paciente akutā stāvoklī nokļuva slimnīcā Viļņā, kur pēc diagnostiko izmeklējumu veikšanas tika konstatēta arteriovenoza malformācija jeb patoloģisks artēriju un vēnu tīklojums, kurš var izraisīt pēkšņu asiņošanu galvas smadzenēs. Pēc akūtā stāvokļa kupēšanas konstatēto arteriovenozo malformāciju nebija iespējams slēgt ar embolizāciju, kā rezultātā Lietuvas neiroķirurgi ieteica vērsties Radioķirurģijas centrā Sigulda, kur tika nozīmta radioķirurģija ar CyberKnife robotu. Pacientes ārstēšana ar radioķirurģiju noritēja bez sarežģījumiem.

Sagaidāmie rezultāti: ja arteriovenozās malformācijas tilpums ir mazāks par 3ml pastāv 80% iespēja, ka arteriovenozā malformācija pilnībā slēgsies 2-3 gadu laikā, kā rezultātā atkārtotas asiņošanas risks galvas smadzenēs samazinās līdz minimumam.

Pirmajos mēnešos pēc manipulācijas veikšanas pacientes pašsajūta pamazām uzlabojās. Veicot kontroles magnētiskās rezonanses izmeklējumu divus gadu pēc radioķirurģijas procedūras ar CyberKnife, arteriovenozās malformācijas vieta faktiski nav konstatējama. Šobrīd pacientes stāvoklis ir labs, sūdzības un atkārtotas asiņošanas nav bijis jau 2,5 gadus.

Arteriovenozas malformācijas ārstēšanas process

Prostatas vēža ārstēšana

5 dienas 30 dienu vietā

Diagnoze: Zema riska prostatas vēzis.

Oskars, 65 gadi (pacienta vārds ir mainīts):

Man ir 65 gadi, un es vienmēr esmu sevi uzskatījis par cilvēku ar labu veselību. Kopš jaunības esmu dzīvojis veselīgi un joprojām strādāju. Vienīgais izņēmums manā veselības stāvoklī ir tas, ka naktī nākas vairākkārt mosties, lai dotos uz tualeti. Dažreiz tas traucē, taču visas pārējās funkcijas, šķiet, ir kārtībā. Turklāt pirms gada pierakstījos vizītē pie urologa.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Pacientam tika diagnosticēts zema recidīva un metastazēšanās riska audzējs, tomēr tas uzrādīja progresiju pakāpeniski palielinoties PSA līmenim asinīs. Šādos gadījumos ir pamatoti veikt radikālu ārstēšanu un radioķirurģija uzrāda ļoti augstus efektivitātes rādītājus – 5 gadu slimības kontrole ir tiek konstatēta 97.3% gadījumu un 10 gadu slimības kontrole 93% gadījumu. Turklāt recidīvi ārstēšanas vietā (prostatā) tiek konstatēti tikai 2% gadījumu. Pacients pēc terapijas saskārās tikai ar nelielām blaknēm, kas izzuda dažas nedēļas pēc terapijas, ļaujot turpināt dzīvot ar praktiski identisku dzīves kvalitāti kā pirms prostatas vēža ārstēšanas.

Primāra prostatas vēža ārstēšanas process

Primāra prostatas vēža ārstēšanas process

Ja ārstēšanai ir izvēles iespējas, tad vēlos par tām zināt

Diagnoze: Augsta riska prostatas vēzis.

Gatis, 44 gadi, ārsts (pacienta vārds ir mainīts):

2016. gada oktobrī profilaktiskās apskates ietvaros man konstatēja paaugstinātu prostatas specifisko antigēnu (PSA) 11,3 ng/ml (norma līdz 4,0 ng/ml). Nekādu sūdzību man nebija. Arī kontroles analīzēs pēc nedēļas PSA rādītājs saglabājās paaugstināts, tāpēc pieteicos konsultācijai pie urologa.

Diagnozes precizēšanai urologs veica priekšdziedzera transrektālu ultrasonoskopiju ar tēmētu prostatas biopsiju, kā rezultātā vienā no divpadsmit paraugiem tika atrastas atipiskas šūnas. 2016.gada novembrī, pamatojoties uz  biopsijas rezultātiem tika apstiprināta diagnoze – priekšdziedzera audzējs.

Lai lemtu par turpmākās ārstēšanas taktiku, urologs rekomendēja veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumu priekšdziedzerim. Magnētiskās rezonanses izmeklējumā apstiprinājās jaunveidojums priekšdziedzera kreisajā daivā bez ekstrakapsulāras augšanas.

Protams, sekoja jautājums – ko darīt?

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Gata gadījumā primāra prostatas vēža ārstēšanai pielietojām CyberKnife M6 – piecu frakciju radioķirurģijas procedūru, pievadot maksimālu starojuma devu audzēja perēklim, bet pašu prostatu starojot ar vispārpieņemtajām staru terapijas devām. Lai šo metodi pielietotu, pirms tam veicām PET/CT izmeklējumu ar radionukleīdu Ga- PSMA68, kas deva iespēju izslēgt lokālu un attālinātu metastāžu iespējamību, kā arī precizēt audzēja mezgla atrašanās vietu prostatā un tā lielumu.

Galvenie ieguvumi no pielietotās metodes ir:

  • iespēja iegūt lokālā audzēja perēkļa iznīcināšanu bez ķirurģiskas iejaukšanās;
  • iespēja samazināt līdz minimumam alternatīvas radikālas terapijas blaknes;
  • iespēja minimizēt terapijas ietekmi uz potenci un seksuālo funkciju.

Primāra prostatas vēža ārstēšanas process

Primāra prostatas vēža ārstēšanas process

Lielbritānijā es nebūtu saņēmis šo ārstēšanu.

Diagnoze: prostatas vēzis, oligometastāzes limfmezglos, kaulos, ribās.

Peter no Lielbritānijas, 70 gadi (pacienta vārds ir mainīts):

Pacienta sievas vēstule dr. Mārim Mežeckim:

Dārgais Māri!

Mēs esam vairāk kā apmierināti ar ārstēšanu, ko esam saņēmuši no Jums. Jūsu rūpība, ātrā atbilde uz medicīniskajiem jautājumiem un skaidrā komunikācija bija iemesls, kāpēc mēs izvēlējāmies ārstēties tieši Latvijā, nevis citur Austrumeiropā, situācijā, kad nevarējām atļauties ārstēšanu Apvienotajā Karalistē (UK). Jūs lieliski, vienmēr ātri un efektīvi reaģējāt uz jebkuru situāciju, un mēs sapratām, cik lielā mērā esat gatavs veltīt visu sava laiku darbam. Jums jābūt ļoti lepnam par darbu, ko Jūs darāt un Jums nav jāatvainojas par tehniskajām ķibelēm, kas radās mūsu ārstēšanas laikā. Jūsu medicīniskā komanda ir lieliska, Jūsu laipnais komunikācijas veids un mūsu uzticība Jums bija iemesls, kādēļ mēs atgriezāmies turpmākai ārstēšanai.

lasīt vairāk...

Radioķirurģijas centrs Sigulda vadītāja M. Skromaņa komentārs

Pateicoties Jūsu vēstulei un tajā aprakstītajai situācijai, mēs esam papildinājuši mūsu komandu ar darbiniekiem, kas būtiski atslogo mūsu speciālistus, ļaujot tiem maksimāli pievērsties pacientu aprūpei. Mūsu komandai ir pievienojušies Klientu konsultanti, Reģionālie pārstāvji un Klientu servisa vadītājs, kuru uzdevums ir rūpēties par mūsu klientiem interesējošiem loģistikas un administratīvajiem jautājumiem, kā arī mūsu klientu komfortu ārstēšanās laikā.

Diemžēl šobrīd magnētiskās rezonanses izmeklējumi vēl nav pieejami Siguldā, bet ceram tos ieviest tuvākajā nākotnē. Radioķirurģijas procedūras ietvaros, mūsu pacientu ērtībām, uz visām nepieciešamajām medicīniskajām manipulācijām un diagnostiskajiem pakalpojumiem. piedāvajam transfēra pakalpojumus no Siguldas uz Rīgu un atpakaļ.

Pacientiem no UK ( par saņemto ārstēšanu Latvijā, tai skaitā Siguldā) ir iespējams atgūt līdzekļus no NHS. Lai uzzzinātu par šo iespēju lūdzu jautājiet mūsu konsultantiem vai arī apmeklējiet mūsu Reģionāla Konsultanta mājas lapu http://medrefund.co.uk/en/

Ārsta komentārs

Pacientam bija attīstījies slimības recidīvs pēc radikālas prostatektomijas un PET-CT tika konstatēta audzēja izsēšanās iegurņa limfmezglos un kaulos. Tomēr perēkļi nebija daudz, tādēļ papildus hormonterapijai tika piemērota radioķirurģija dodot iespēju uz laiku pārtraukt hormonterapiju īstenojot tā saucamo intermitējošo hormonterapiju. Šāda terapijas pieeja var mazināt hormonterapijas radītās blakusparādības, un iespējams kavēt rezistences jeb nejūtības pret hormonterapiju veidošanos. Papildus tam attiecībā uz daudziem audzējiem tai skaitā uz prostatas audzēju daļā gadījumu novēro tā saucamo abskopālo efektu – iznīcinot ar starojumu vienu perēkli, citi organismā esoši parēkļi un atsevišķas organismā cirkulējošas audzēja šūnas tiek nomāktas ar imūnsistēmas starpniecību. Tas notiek pateicties tam, ka audzēja šūnām sadaloties organismā asinsritē nonāk audzēja olbaltumvielas veicinot imūnsistēmas pretošanos citām audzēja šūnām.

Prostatas vēža metastāžu ārstēšanas process iegurnī

Prostatas vēža metastāžu ārstēšanas process iegurnī

Likās nieks jeb Kastaņa lieluma problēma

Diagnoze: Oligometastātiskas prostatas vēzis.

Andris (62 gadi), inženieris IT jomā (pacienta vārds ir mainīts):

Prostatas vēzi man diagnosticēja 2013. gada pavasarī. Tā kā darba vieta piedāvā veselības apdrošināšanu, tad es reizi gadā veicu tādu kā “tehnisko apskati”, tai skaitā nodevu arī PSA (prostatas specifiskais antigēns) asins analīzi kopš 55 gadu vecuma pēc ģimenes ārsta rekomendācijām. Līdz 2013. gadam viss bija kārtībā, 2013. gada pavasarī PSA nedaudz pārsniedza normu. Nebija nekādu izteiktu simptomu, vienīgais – biežāka staigāšana uz tualeti pa naktīm, bet es to neuztvēru par būtisku traucēkli. Devos uz konsultāciju pie urologa, tika veikta prostatas biopsija un atklāja vēzi – diemžēl piepildījās sliktākais scenārijs, ko varēju iedomāties.

Ārsti man toreiz teica, ja prostatas vēzi atklāj pašā sākumā, tad prognoze ir laba un tas ir pilnīgi ārstējams. Pēc paša pacienta vārdiem – kastaņa lieluma problēma.

Izrādās, ka ne gluži.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Pacients ir 63 gadus vecs vīrietis, kuram 2013. gadā atklāja prostatas vēziUniversitātes slimnīcā viņam veica ķirurģisku operāciju – prostatektomiju. Gadu pēc prostatas izņemšanas diemžēl atkal sāka palielināties PSA līmenis asinīs, un pacientam tika nozīmēta konvencionāla staru terapija ar 30 seansiem, apstarojot tā saucamo prostatas ložu, jo pieļāva, ka tieši tur varētu būt recidīvs.

Kad analīzes atkal uzrādīja paaugstinātu PSA līmeni, pacients pēc savas iniciatīvas vērsās pie mums Siguldas slimnīcas Radioķirurģijas centrā, meklējot citas ārstēšanas iespējas. Pacientam veicām PET/CT izmeklējumu. Ar PET/CT atklājām, ka pacientam ir trīs metastāzes limfmezglos iegurnī – viena starp aortu un mugurkaulu, otra, kur aorta sadalās divās iegurņa artērijās, un trešā – urīnpūšļa priekšpusē. Sākotnēji plānojām divas iegurņa metastāzes limfmezglos operēt ķirurģiski un tikai vienu metastāzi pie mugurkaula starot. Ja metastāze atrodas tuvu mugurkaulam, CyberKnife to spēj ļoti labi izsekot, un precīzai radioķirurģijai nav nepieciešama ārējo marķieru ievadīšana. Taču ķirurgi atteicās operēt, norādot, ka visdrīzāk nevarēs precīzi atrast iegurņa limfmezglu metastāzes un pastāv iespēja bīstami traumēt asinsvadus. Nolēmām ievietot marķierus un ar kibernazi ķerties klāt visām trim metastāzēm.

Konkrētā pacienta gadījumā bija vēl kāds izaicinājums – pacientam ir gūžas protēze, kas lika pielāgot tehnoloģiju. Stari, ar ko mēs kontrolējam pacienta pozīciju, krīt 45 grādu leņķī, un izrādījās, ka mezgls atrodas tādā vietā, kur, guļot uz muguras, pacienta gūžas protēze atrodas priekšā stariem. Līdz ar to plānošana un visa terapija tika īpaši individuāli pielāgota.

Oligometastāžu gadījumā, balstoties uz klīniskajiem pētījumiem, mūsu taktika ir šāda: pēc trim mēnešiem veicam PSA analīzi, skatāmies, vai ir izmaiņas. Pēc sešiem mēnešiem atkārtojam PSA analīzi un, ja nepieciešams, izdarām PET/CT, lai pārliecinātos, ka mezgli, kas ir staroti, ir neaktīvi un nav parādījies kāds jauns mezgls.

Pirmais, vienkāršākais rādītājs ir asins analīzes, nosakot PSA. Ja šis skaitlis samazinās un ir pat 0, tad terapija ir efektīva. Ja PSA līmenis nekrītas, tad pēc pusgada var atkārtoti veikt PET/CT izmeklējumu un pārbaudīt, vai audzēja aktivitāte saglabājas tajā pašā vietā, un tātad audzēja šūnas līdz galam nav reaģējušas, vai arī citur ir attīstījies kāds jauns punkts.

Arī konkrētajam pacientam rezultāts tika izvērtēts pēc trim mēnešiem. Viņam PSA līmenis bija samazinājies no 7,3 uz 1,3. Astoņus mēnešus pēc terapijas tas bija vairs tikai 0,3.

Pati terapijas metode būtībā ir lokāla: ar CyberKnife staro tikai tos mezglus, kuri tajā brīdī ir redzami gan pašā prostatā, gan tur, kur tie ir izsējušies. Tas neizslēdz audzēja šūnu cirkulēšanu asinīs, tāpēc teorētiski tās var iesēties jaunā vietā. Metodes priekšrocība ir tāda, ka šo radioķirurģijas procedūru var arī atkārtot.

Prostatas vēža metastāžu ārstēšana iegurnī

Primāra prostatas vēža ārstēšanas process

Metastāžu ārstēšana

Domāja, ka insults - izrādās metastāzes

Diagnoze: nieru vēzis, stāvoklis pēc nefrektomijas. Metastāzes (3) galvas smadzenēs.

Aurimas (53 gadi), strādā bankā Lietuvā (pacienta vārds ir mainīts):

"Nonācu slimnīcā ar insultam līdzīgiem simptomiem - runas un kustību traucējumiem. Pēc magnētiskās rezonaneses izmeklējuma veikšanas, man galvā atrada divas metastāzes. Izrādās tās radušās, no pirms trīs gadiem ārstētā nieru vēža. Domāju, ka esmu pilnībā izārstēts, jo tā teica ārsti pēc  nieres operācijas. Tomēr ne, slimība lika par sevi manīt atkal.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Pacientam ir konstatētas trīs nieru vēža metastāzes galvas smadzenēs. Pret starošanu visnoturīgākās metastāzes rada nieru vēzis un arī melanoma. Galvas smadzeņu apstarošana šajos gadījumos parasti ir mazefektīva. Radioķirurģija ar CyberKnife ir efektīva ārstēšanas metode minētajos gadījumos, jo tā nodrošina augstu starojuma devu. Šis pacients tika ārstēts ar CyberKnife divas reizes: 2016. gadā un 2017. gadā. Pirmajā reizē tika apstarotas 2 metastāzes, kas pēc ārstēšanas sāka samazināties — tas bija pamanāms MR izmeklējumā, 3 un 6 mēnešus vēlāk. Taču, veicot šo izmeklējumu, tika atrasta viena jauna metastāze, kuru 2017. gadā arī ārstēja ar radioķirurģijas sistēmu CyberKnife. Šobrīd pacienta stāvoklis ir apmierinošs, 2 nelielas metastāzes ir jau gandrīz izzudušas. .

Nieru vēža metastāžu ārstēšanas process

Nieru vēža metastāžu galvas smadzenēs ārstēšanas rezultāts pēc 2 gadiem

Nieru vēža solitārās metastāzes ārstēšana

Kā ticība saviem spēkiem, kibernazis un fizioterapija piecēla mani kājās.

Diagnoze: Nieru vēzis ar metastāzi 10. krūšu skriemelī.

Viktors, 68 gadi (pacienta vārds ir mainīts):

Nieres vēzi man atklāja pavisam nejauši 2015. gadā. Strādājot Krievijā, satiku pazīstamu dakteri, un viņa man jautāja: «Kad tu pēdējo reizi biji pie ārsta?» Teicu, ka pirms 20 gadiem, un esmu novērojis: jo mazāk eju pie ārstiem, jo mazāk slimoju. Viņa piedāvāja mani izmeklēt, veicot sonogrāfiju. Tās laikā daktere norādīja, ka viņai nepatīk tas, ko redz. Uzreiz noorganizēja man konsultāciju pie profesora. Aizgāju, un man saka, ka tas ir nieres vēzis. No kurienes? Nav ne jausmas. Simptomu vispār nebija. Nezinu, esmu daudz braukājis komandējumos, ziniet, kā jau komandējumos ar ēšanu, arī miegs traucēts.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

2015. gadā pacientam tika diagnosticēts nieru vēzis. Tika nozīmēta operācija- nefrektomija (bojātā niere tika izņemta). Pēc operācijas sekoja novērošana pie onkologa. Citas terapijas netika nozīmētas.

2016. gada beigās pacients sajūta vājumu kājās. Tika nozīmēts mugurkaula izmeklējums - MRI, kura laikā tika atrasta metastāze 10. krūšu skriemelī.  Kāju vājums izteikti palielinājās. Pacientam tika piedāvāta parastā radioterapija ar lineāro paātrinātāju Onkoloģijas centrā, bet jau pēc pāris seansiem pacienta stāvoklis būtiski pasliktinājies un kūstības kājās pilnība pazuda. Attīstījās apakšējā parapļēģija. Radioterapija tika pārtraukta. Steidzamā kārtā tika veikta operācija (dekompesijas lamīektomija), lai atbrīvotu muguras smadzenes no saspiešanas. Diemžēl pilnībā izdalīt metastāzi neizdevās, jo sākās asiņošana. Kustības kājās tika nedaudz atjaunotas. Bet pēcoperācijas izmeklējumos metastāze tomēr tika konstatēta. Tas nozīmēja, ka metastāze joprojām saspiež muguras smadzenes.

Tad tika piedāvāta iespēja veikt radioķirurģiju ar Cyberknife M6, lai iznīcinātu metastāzes paliekas 10. krūšu skriemelī. Tika nozīmēti 3 seansi. Pēc radioķirurģijas pacienta stāvoklis būtiski uzlabojās, sekoja rehabilitācijas kurss Siguldas slimnīcā. Pacients atsāka staigāt. Protams, lai stiprinātu mugurkaulu, tika piedāvāta vēl viena operācija pēc pusgada pēc Cyberknife terapijas. Operācijas laikā pilnībā izņēma bojāto skriemeli, to aizstājot ar fiksējošo sistēmu. Histoloģiskā izmeklējuma laikā tika konstatēts, ka izņemtajā skriemelī vairs nebija “dzīvo” audzēja šūnu (labs rezultāts pēc radioķirurģijas ar Cyberknife M6). Pacients arī griezās pie onkologa ķīmijterapeita, tika nozīmēta ķīmijterapija, lai nepieļautu slimības progresiju un jaunu metastāžu rašanos.

Nieru vēža metastāžu mugurkaulā ārstēšanas process

Nieru vēža metastāžu ārstēšana

Ātri un nesāpīgi – vēzi var ārstēt ar kibernazi!

Diagnoze: nieru vēzis, metastāzes plaušās, galvā.

Anna, 58 gadi (pacientes vārds ir mainīts):

2013. gadā atklājās, ka man labajā nierē ir audzējs– gaišo šūnu karcinoma – nācās šo nieri izņemt. Daktere solīja, ka turpmāk viss būs labi, tikai reizi gadā jādodas uz pārbaudēm. 2015.gada pavasarī veicu visas nepieciešamās pārbaudes, bet augustā man uzbruka klepus – sauss, ļoti traucējošs un nepārejošs. Devos pie pulmonologa, kurš tūlīt pat nosūtīja uz rentgenu un datortomogrāfijas izmeklējumu. Diemžēl pēc tā izrādījās – plaušās ir divi veidojumi. Mani nosūtīja uz tālākiem izmeklējumiem Tuberkulozes un plaušu slimību centrā. Viens veidojums bija plaušas augšējā daivā, otrs – plaušas vidienē, kur piekļuve ir tikpat kā neiespējama. Man piedāvāja divus risinājumus – sākotnēji veidojumus novērot vai arī izoperēt vismaz vienu – pieejamo veidojumu.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Pacientei konstatētas nieres audzēja oligometastāzes un veikta kombinēta terapija – veikta plaušas segmenta rezekcija un veikta vēl vienas metastāzes ārstēšana ar frakcionētu radioķirurģiju. Kā par nožēlu pacientei bijusi izteikta nieres audzēja ārstēšanā izmantoto ķīmijpreparātu (mērķterapijas) nepanesamība, tadēļ lokālās ārstēšanas metodes t. sk. radioķirurģija ir vienīgās, kas varēja kavēt audzēja progresiju un tālāku izsēšanos. Diemžēl bez papildus ķīmijterapijas pielietošanas ievērojami palielinās jaunu metastāžu rašanās iespēja un pacientei ar nelielu starplaiku tika ārstēti 3 atsevišķi perēkļi galvas smadzenēs. Tomēr terapija bija efektīva un ar salīdzinoši nelielām blakusparādībām pacientei atļāva turpināt dzīvi.

Nieru vēža metastāzes plaušā ārstēšanas process

Nieru vēža metastāzes plaušā ārstēšanas rezultāts pēc 6 mēn.

Resnās zarnas vēža metastāžu ārstēšana

Esmu gatavs cīnīties līdz uzvarai.

Diagnoze: resnās zarnas vēzis, metastāze lāpstiņā.

Māris, 61 gads (pacienta vārds ir mainīts):

Kaut esmu ārsts par savu slimību varu teikt tikai to, ka svarīgi ieklausīties sevī un savā ķermenī. Pirmās pazīmes, kas liecināja par slimības simtomiem bija nepatīkamas sajūtas tualetē, kā arī mainīga vēdera izeja. Domāju, ka pie vainas hemoroīdi, līdz ar to daudz uzmanības tam nepievērsu, jo vienmēr darbs un citu vajadzības likās svarīgākas. Tomēr tad, kad pēc vēdera izejas parādījās arī asiņošana, sapratu – pēdējais laiks pašam iet pie ārsta. Un tad sākās: operācija ar daļas taisnās zarnas izņemšanu, pēc tam atkārtota operācija, stomas izveidošana. Vairāki ķīmijterapijas kursi pirms un pēc operācijām, metastāzes atrade plaušās un tās izņemšana, regulāri izmeklējumi, tai skaitā PET/CT un audu paraugu ģenētiskā testēšana, imunitātes stiprināšana pēc ķīmijterapijām un viroterapija. Vienvārd sakot darīju visu, lai uzvarētu savu “krabi” un varētu turpināt dzīvot, kā līdz šim.

lasīt vairāk...

Ārsta komentārs

Pacientam ar PET-CT palīdzību agrīni tikušas diagnosticētas vairākas metastāzes un ķirurģiski sekmīgi ārstētas. Problēmas sagādāja metastāze lāpstiņā, kuru kaula nelielo izmēru un sarežģītās formas dēļ ķirurģiski ārstēt var ļoti ierobežoti. Tādēļ tika izmantota radioķirurģija. Metastāzes augšana tika apturēta, ko vēlāk apstiprināja arī biopsijas dati, kad tika novērota pastiprināta glikozes vielmaiņa CyberKnife ārstētajā vietā.

Resnās zarnas vēža metastāzes ārstēšanas process

2018 - © Consilium Veritas