Prostatas vēža stereotaktiskā radioķirurģija / radioterapija (SRS/SRT)

ar robotizēto sistēmu CyberKnife® M6

Siguldas slimnīcas radioķirurģijas centrā

 

Hipofrakcionēto stereotaktiskās radioterapijas / radioķirurģijas metodi(SBRT / SRS)) ar radioķirurģisko sistēmu CyberKnife® M6, pielieto, lai ārstētu audzējus visā ķermenī. Tajā skaitā, metode ir pierādījusi savu efektivitāti primāra prostatas vēža agrīnu stadiju ārstēšanā. Salīdzinājumā ar ķirurģisko iejaukšanos un staru terapiju izmantojot tradicionālo lineāro paātrinātāju, CyberKnife sistēma ir uzrādījusi efektivitāti arī tādu audzēju ārstēšanai, kas atrodas pastāvīgā kustībā, vai atrodas grūti pieejamās vietās.

angl. – stereotactic body radiotherapy/ radiosurgery

Pacientiem ar prostatas vēzi, SBRT / SRS ar CyberKnife® M6, galvenokārt izmanto lokāli izplatītiem zema un vidēja metastazēšanās riska prostatas audzējiem:

  • ja audzējs atrodas prostatas dziedzerī (stadijas T1 un T2),
  • ja PSA ir mazāks par 20 ng / ml,
  • ja audzēja morfoloģiskā struktūra nav izteikti agresīva (līdz 7 punktiem pēc Gleason skaitļu summas).

Augsta efektivitāte (93-98%),

un daudz klīnisko datu par terapijas efektivitāti

Vidēja efektivitāte (70-90%),

un mazāk klīnisko datu par terapijas efektivitāti

Terapijas efektivitāte 50-70%

un mazāk klīnisko datu par terapijas efektivitāti

Prostatas vēzis T1-2а (zems risks) un T2b (vidējs risks) (Nav izplatījies ārpus kapsulas) Lokāli izplatīts prostatas vēzis (augsta riska), ja PSA virs 20 ng/ml vai Gleason skaitļu summa virs 7 vai, ja stadija ir virs T2c
(pielietojot atsevišķi vai kā augstas deva papildinājumu (boost) kopā ar klasisko staru terapiju)
T1-3N+/M+
Prostatas vēzis ar vienu vai vairākām reģionālām vai attālām metastāzēm
(pielietojot atsevišķi vai kopā ar klasisko staru terapiju)

IEGUVUMI

Prostatas vēža ārstēšanai ar robotizēto sistēmu CyberKnife® M6

Nesāpīga procedūra – tā neietver ķirurģisku iejaukšanos. Procedūras laikā Jums nebūs nepieciešama anestēzija, netiks veikti iegriezumi, nebūs asins zuduma.

Komfortabla sajūta procedūras laikā – radioķirurģijas sistēma CyberKnife® М6 procedūras laikā ļauj pacientam brīvi elpot un kustēties, reģistrējot pat minimālas pacienta kustības un pielāgojoties tām. 

Mazs kopējais ārstēšanās laiks – pēc mūsu speciālistu pozitīva atzinuma par radioķirurģijas pielietošanas iespējam Jūsu situācijā būs nepieciešamas tikai 2 nedēļas, no sagatavošanās laika procedūrai, līdz tās pabeigšanai. Visu šo laiku jums nav jāuzturas klīnikā, bet pēc katras manipulācijas var doties mājās vai baudīt Siguldas piedāvātās atpūtas iespējas. Tradicionālā staru terapija pie prostatas vēža parasti aizņem apmēram 9 nedēļas, un rehabilitācija pēc kirurģiskas ārstēšanas pat ilgāk. 

Dodies mājās tajā pašā dienā — radioķirurģija ar CyberKnife® ir ambulatora ārstēšanas metode. Pēc procedūras veikšanas Jūs tajā pašā dienā varēsiet doties mājās.

Saudzē veselos audus – audzējam tiek pievadīts starojums no dažādiem leņķiem ar milimetra desmitdaļas precizitāti, kas ļauj iekārtai iedarboties precīzi uz slimības skartajiem audiem, samazinot kaitējumu apkārtējiem audiem līdz minimumam.

Minimāls komplikāciju risks — pēc ārstēšanas, izmantojot CyberKnife®, tiek novērots, ka pacientiem ir mazāk komplikāciju un augstāka dzīves kvalitāte salīdzinājumā ar ķirurģisku ārstēšanu vai klasisko staru terapiju.

Potences saglabāšana** – 2 gadus pēc radioķirurģijas ārstēšanas ar sistēmu CyberKnife® M6, seksuālā potence paliek nemainīga vismaz 78% pacientiem.

Augsta efektivitāte *** – 98% pacientiem ar prostatas vēzi pēc hipofrakcionētās stereotaktiskās staru terapijas / radioķirurģijas (SBRT/SRS) saņemšanas ar CyberKnife® M6 sistēmu, 5 gadu laikā pēc apstarošanas, slimība nav progresējusi.

*Katz AJ, et al. Stereotactic body radiotherapy for localized prostate cancer: disease control and quality of life at 6 years. Radiat Oncol 2013; 118.

**Obayomi-Davies O, et al. Potency preservation following stereotactic body radiation therapy for prostate cancer. Radiation Oncology 2013;8:256. Doi

***Raquibul Hannan et al. Stereotactic body radiation therapy for low and intermediate risk prostate cancer—Results from a multi-institutional clinical trial. European Journal of Cancer, 2016; 59: 142

ĀRSTĒŠANAS GAITA UN IZMAKSAS

Pirmais solis:

Individuāla pacienta konsultācija ar iepriekšējo datu pārbaudi (jānosūta izmantojot tīmekļa vietnes kontaktu formu un datu ielādes formu).

Dati, kas nepieciešami, lai sākotnēji novērtētu ārstēšanas iespējas:

  • prostatas audzēja biopsijas morfoloģiskās analīzes apraksts;
  • PSA (prostatas specifiskā antigēna) līmenis pirms biopsijas veikšanas un dinamikā, ja ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši pēc biopsijas veikšanas;
  • Magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējums ar aprakstu un pieejas kodu izmeklējumam datu bāzē vai izmeklējuma attēli DICOM formātā CD vai ielādēti datu augšupielādes sistēmā klīnikas mājas lapā (vēlams ne vecākus kā 4 nedēļas); 

Cena 45 EUR (nav iekļauts cenas piedāvājumā) 

Ja iepriekšējie izmeklējumi nedod pilnīgu informāciju par slimības izplatību, var tikt papildus nozīmēti izmeklējumi (izmaksas nav iekļautas piedāvājumā):

  • PET-CT ar Gallija-68 PSMA (ar prostatas audzēja šūnu membrānas specifiskā antigēna marķieri) vai holīnu, lai izslēgtu metastāzes iegurņa limfmezglos un citās organisma vietās;
  • Atkārtots MRI, ja izmeklējums nav veikts visos nepieciešamajos režīmos (sekvencēs) vai nepilnīgi veikts izmeklējuma apraksts;
  • Citi izmeklējumi atkarībā no klīniskās situācijas. 

Ja pacients vēlas iegūt detalizētu viņa klīniskās situācijas ekspertīzi, tiek organizēts vadošo speciālistu multidisciplinārs konsīlijs (onko-urologs, onkologs-ķīmijterapeits un radiologs-terapeits) ar detalizētu slēdzienu par terapijas alternatīvām un optimālako terapijas taktiku.

Cena 120 EUR (nav iekļauti cenas piedāvājumā)

 

Otrais solis:

Zelta marķieru implantācija prostatā. Minimāla invazīvā procedūra, ko veic, lai palielinātu precizitāti stereotaktiskajai radioterapijai / radioķirurģijai ar sistēmu CyberKnife® M6. Veic urologs vai radiologs-terapeits.

Cena 500 EUR (iekļauts cenas piedāvājumā)

 

Trešais solis:

Pacienta pozīcijas imobilizācija ar vakuuma maisu, CT&MRI topometrija ar pēc īpaša protokola terapijas plāna sagatavošanai radioķirurģijai ar sistēmu CyberKnife® M6. CT topometrija ir datortomogrāfija pacienta pozīcijas fiksēšanai, līdzīgi parametriem, kādi tiek nodrošināti terapijas laikā. MRI tiek veikts ar 3 Teslu magnētiskās rezonanses iekārtu maksimāli labai prostatas kontūru un audzēja vizualizācijai.

Cena 1700 EUR (iekļauts cenas piedāvājumā)

 

Ceturtais solis:

  • Individuālā plāna sagatavošana prostatas ārstēšanai ar sistēmu CyberKnife®M6, kas tiek veikta 1-3 dienas laikā pēc CT&MRI topometrijas. Tas ietver mērķa apjoma un kritisko blakusorgānu apzīmēšanu, radioķirurģijas individuāla plāna sagatavošanu un dozimetrijas pārbaudes.

 

Piektais solis:

Radioķirurģijas ārstēšanas kurss ar sistēmu CyberKnife® M6 ik dienu, 5 dienu garumā (5 seansi katrs aptuveni 50 minūtes).

Izmaksas 6800 EUR (iekļauts cenas piedāvājumā)

 

Cenas piedāvājums prostatas vēža un audzēja metastāžu ārstēšanai ar radioķirurģijas metodi CyberKnife:

Kopējās procedūras izmaksas (viss iekļauts) 9000 EUR

cyberknife-sigulda

 

Apstiprinu, ka esmu medicīnas speciālists