Audzēju un audzēju metastāžu ārstēšana ar CyberKnife® M6 robotizētās radioķirurģijas iekārtu
Siguldas slimnīcas Stereotaktiskās radioķirurģijas centrā Sigulda

 

CyberKnife® stereotaktisko radioķirurģu lieto, lai ārstētu audzējus un to atsevišķas metastāzes jebkurā ķermeņa vietā. Atkarībā no audzēja veida un atrašanās vietas metode ir uzrādījusi efektivitāti gan kā pamata ārstēšanas metode, gan kompleksā terapijā kopā ar operāciju vai ar staru terapiju konvencionālajā frakcionēšanas režīmā (2 Gy/frakcijā). To pielieto gan pie pirmreizēji diagnosticētiem audzējiem, gan audzēja recidīva gadījumos.

CyberKnife® radioķirurģiju lieto, lai ārstētu primāros un metastātiskos audzējus dažādos orgānos (plaušās, aknās, aizkuņģa dziedzeri, nierēs), kā arī limfmezglos. CyberKnife® radioķirurģija ir indicēta audzējiem ar labi nosakāmām robežām līdz 5 cm diametrā un atsevišķām (vienas / dažām) metastāzēm līdz 4 cm.

CyberKnife® radioķirurģiju nav nerekomendē piemērot pacientiem, kuru prognozējamā dzīvildze nepārsniedz 6 mēnešus, vairākām metastāžem (vairāk nekā 4) vai lieliem (lielākiem par 5 cm diametrā) audzējiem, kā arī bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem.

 

CyberKnife®  radioķirurģiju var pielietot sekojošos gadījumos:

Augsta efektivitāte 90-100% Vidēja efektivitāte 70-90% Zemāka efektivitāte 50-70%
Plaušu audzēji
Perifērisks nesīkšūnu plaušu vēzis T1N0M0 Perifērs vai centrālais nesīkšūnu plaušu vēzis T1-2N0M0,  viena vai dažas (1-4) metastāzes Perifērs vai centrāls plaušu vēzis T3-4N0-1M0-1  vai  vairākas metastāzes (>4)
Kuņģa-zarnu trakta audzēji
Primāri aknu audzēji līdz 4 cm izmērā vai oligometastāzes (1-4) Primāri audzēji izmērā virs 4 cm vai vairāk kā 4 cm metastāzes.

Lokāli izplatīts aizkuņģa dziedzera vēzis.

Dzimumorgānu un urīnceļu sistēma
Prostatas vēzis T1-2а (zems risks)  un T2b (vidējs risks) (Nav izplatījies ārpus kapsulas)

Nieru vēzis T1N0M0

Lokāli izplatīts prostatas vēzis (augsta riska), ja PSA virs 20 ng/ml vai Gleason skaitļu summa virs 7, vai stadija ir virs T2c (pielietojot atsevišķi vai kā augstas deva papildinājumu (boost) kopā ar klasisko staru terapiju)

Nieru vēzis T2N0M1

Dzemdes kakla vēzis T1N0M0 (virtuālā brahiterapija)

Atsevišķa (solitāra) dzemdes kakla, dzemdes ķermeņa, olnīcu vēža metastāze

T1-3N+/M+

Prostatas vēzis ar vienu vai vairākām reģionālām vai attālām metastāzēm (pielietojot atsevišķi vai kopā ar klasisko staru terapiju)

Nieru vēzis T2N1M1( vairākas attālinātas metastāzes)

dzemdes kakla vēzis, dzemdes, , olnīcu (vairākas attālinātas metastāzes)

CyberKnife® M6 robotizētās radioķirurģijas iekārtu parasti neizmanto vai izmanto tikai atsevišķos gadījumos:
Pacientiem ar jebkuru augstāk minēto patoloģiju, kuru paredzamā dzīvildze nepārsniedz 6 mēnešus vai vispārējais stāvoklis pēc Karnovska skalas ir zem 60 ballēm.
Pie difūziem (bez skaidrām robežām), cistiskiem audzējiem, ja konstatēti vairāk kā 4 audzēja mezgli un lielu audzēju gadījumā (virs 5 cm izmērā), kā arī bērniem jaunākiem par 12 gadiem.

 

 

IEGUVUMI

Ķermeņa audzēju ārstēšana ar CyberKnife® M6 robotizētās radioķirurģijas iekārtu

 

Nesāpīga procedūra – tā neietver ķirurģisku iejaukšanos. Procedūras laikā Jums nebūs nepieciešama anestēzija, netiks veikti iegriezumi, nebūs asins zuduma.

Komfortabla sajūta procedūras laikā – radioķirurģijas sistēma CyberKnife® (CyberKnife® М6), procedūras laikā ļauj pacientam brīvi elpot un neprasa elpas aizturi; 

Mazs kopējais ārstēšanās laiks – pēc mūsu speciālistu atzinuma par procedūras piemērotību būs nepieciešamas ne vairāk kā 2 nedēļas līdz terapijas pabeigšanai. Visu šo laiku jums nav jāuzturas klīnikā, bet pēc katras manipulācijas var doties mājās vai baudīt Siguldas piedāvātās atpūtas iespējas. Tradicionālā staru terapija CNS audzējiem parasti aizņem apmēram 4-6 nedēļas, un rehabilitācija pēc ķirurģiskas ārstēšanai pat ilgāk.

Dodies mājās tajā pašā dienā — radioķirurģija ar CyberKnife® ir ambulatora ārstēšanas metode. Pēc procedūras veikšanas Jūs tajā pašā dienā varēsiet doties mājās.

Saudzē veselos audus – audzējam tiek pievadīts starojums no dažādiem leņķiem ar milimetra desmitdaļas precizitāti, kas ļauj CyberKnife® M6 iedarboties precīzi uz slimības skartajiem audiem, samazinot kaitējumu apkārtējiem audiem līdz minimumam. 

Minimāls komplikāciju risks* — pēc ārstēšanas, izmantojot CyberKnife®, tiek novērots, ka pacientiem ir mazāk komplikāciju un augstāka dzīves kvalitāte nekā pēc ķirurģiskās procedūras vai klasiskas staru terapijas.

Augsta efektivitāte** – dažu veidu, īpaši  pirmās stadijas audzēju saslimšanas gadījumā (piemēram perifēro nesīkšūnu plaušu audzēja*, nieru audzēja**, prostatas vēža utt.) ***, radioķirurģijas ārstēšanas efektivitāte ar sistēmu CyberKnife® M6 ir līdz 98%, lokālo metastāžu kontrole no 80 līdz 90%.

 

* Brown WT et. CyberKnife radiosurgery for stage I lung cancer: results at 36 months.

Clin Lung Cancer. 2007 Sep;8(8):488-92.

** Staehler M et al. Single fraction radiosurgery for the treatment of renal tumors.J Urol. 2015 Mar;193(3):771-5.

***Raquibul Hannan et al. Stereotactic body radiation therapy for low and intermediate risk prostate cancer—Results from a multi-institutional clinical trial. European Journal of Cancer, 2016; 59: 142

 

ĀRSTĒŠANAS GAITA UN IZMAKSAS

 

Pirmais solis:

Individuāla pacienta konsultācija ar iepriekšēju datu pārbaudi (jānosūta, izmantojot tīmekļa vietni un kontaktu formu un datu lejupielādes formu).

Dati, kas nepieciešami, lai novērtētu ārstēšanas iespējas:

  • Epikrīze vai izraksts no slimības vēstures ar histopatoloģisko datu analīzi;
  • Magnētiskās rezonanses (MR) un / vai datortomogrāfijas (CT) un / vai pozitronu emisijas tomogrāfijas (PET-CT) (holīns, gallijs), izmeklējums ar radiologa-diagnosta aprakstu DICOM formātā (vēlams ne vecāks kā 4 nedēļas);

Konsultanta slēdziens un onkologu konsīlija slēdziens (ja nav iepriekš veikts) tiks nosūtīta uz e-pastu.

Cena 45 EUR (nav iekļauts cenas piedāvājumā)

 

Gadījumā, ja pacients, vēlas iegūt detalizētu “otro viedokli” par visu ārstēšanas procesu kopumā – augstākā līmeņa onkologu konsīlija slēdziens (ķirurgs ar ekspertīzi noteiktā jomā, radiologs – terapeits, onkologs-ķīmijterapeits u.c.),  gatavojam šādu slēdzienu pēc visas nepieciešamās informācijas izpētes un apmaksas par pakalpojumu saņemšanas.

Cena 120 EUR (nav iekļauti cenas piedāvājumā)

 

Otrais solis:

Zelta marķieru implantācija audzējā vai tā perifērijā. Minimāla invazīvā procedūra, ko veic, lai nodrošinātu augstu precizitāti CyberKnife® M6 radioķirurģijai. Veic onkologs – ķirurgs vai invazīvais radiologs.

Četru zelta marķieru implantācijas cena 750 EUR (iekļauts cenas piedāvājumā)

 

Trešais solis:

Datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses topometrija (atsevišķos gadījumos nepieciešams nogaidīt 1 nedēļu pēc audzēja zonas marķēšanas). Pirms topometrijas teik veikta pacienta pozas imobilizācija, izmantojot vakuuma matraci. Magnētiskās rezonanses izmeklējums tiek veikts ar MRI 1,5 vai 3 Teslu iekārtu pēc noteikta protokola un individuālas pieejas katram pacientam atkarībā no pacienta anatomijas un citiem apstākļiem.

Cena 1450 EUR (iekļauts cenas piedāvājumā)

 

ceturtais solis:

Individuālā plāna sagatavošana ar sistēmu CyberKnife®M6 pēc Ray-Tracing vai Monte-Carlo plānošanas algoritma (atkarībā no audzēja atrašanās vietas organismā), kas tiek veikta 3-7 dienu laikā pēc topometrijas veikšanas.

piektais solis:

Terapijas procedūru veikšana 1-5 frakcijas ar CyberKnife® M6 sistēmu (viena frakcija katru nākamo darba dienu). Izraksta ar tālākajām ārstēšanās, izmeklēšanās un/vai novērošanās rekomendācijām sagatavošana.

Izmaksas 6800 EUR (iekļauts cenas piedāvājumā)

 

Cenas piedāvājums audzēja ārstēšanai ar radioķirurģijas metodi CyberKnife :

Kopējās procedūras izmaksas (viss iekļauts) 9600 EUR

 

Apstiprinu, ka esmu medicīnas speciālists